Almanya Seyahati İçin Almanya Vize Başvurusu

Almanya Seyahati İçin Almanya Vize Başvurusu

Türkiye vatandaşlarının pek çok ülkede olduğu gibi her ne amaçla olursa olsun başka bir ülkeye girmek için o ülkenin yetkili makamlarından izin maiyetinde belge alınması yani Almanya’ya gitmek istiyorsanız Almanya vize başvurusu yapmanız gerekir. Ayrıca vize başvurusundan önce seyahat gerçekleştirecek kişinin veya kişilerin pasaportlarında daha öncesine ait bir schengen vizesi geçerli ve çok girişli bulunması gerekmektedir. Başvuru esnasında Almanya schengen vizesi bulunma zorunluluğu vardır. Seyahat amaçlı, oturum izni amaçlı vb. gibi her ne amaçla olursa olsun vize başvurusu yapılması gerekir.

Schengen Almanya Vize Başvurusu Nedir

1995 yılından bu yana yürürlükte olan Schengen Sözleşmesi taraf ülkelerince oluşturulmuş serbest dolaşım bölgesi olarak da bilinen ve iç sınırların korunma problemini ortadan kaldırmakla beraber dış sınırın korunmasını ise ortak askeri birlikler ile yapılan uygulamadır. Toplamda 26 ülkeyi kapsayan bu uygulama diğer ülkelere seyahatlerdeki gibi Almanya’ya seyahat için alınan Almanya vize başvurusu için ise zorunludur. Seyahat eden kişiler için ise ayrı ayrı vize alma derdini ortadan kaldırmakta ve seyahatlerini başvuruda bulundukları schengen ülkesinde başlamak kaydıyla schengen üyesi diğer ülkelere de herhangi bir ekstra belge kullanmadan geçebilmektedir. Yalnız 90 güne kadar olan schengen vizesi için geçerlidir.

Almanya Vize Başvurusu İçin Gerekenler Belgeler

Öncelikle vize başvuru formu ibraz edilmeli ve doldurulmalı. Yapılacak seyahatin niteliğine göre belgeler değişiklik göstermektedir. Almanya vize başvurusu Almanca ve Türkçe olmak üzere 2 dilde de büyük harflerle ve eksiksiz olmak kaydıyla doldurularak ibraz edilmelidir. Konsolosluk seyahat masraflarının karşılanma biçimini ayrıca Almanya vizesine başvuran kişinin geri döneceğini gösterir nitelikte belgeler talep edilmektedir. Başvuruda bulunan kişilerin evraklarını eksiksiz teslim etmeleri gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Almanya Vize Başvurusu İçin Başvuru Sistemi başlıklı makalemizde Almanya vize başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir