Almanya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türklerin gurbetçi ülkesi almanya vize başvurusu ülkemizde en çok yapılan Avrupa vize başvurularından biridir. Almanya, Türk vatandaşları tarafından oldukça çok seyahat edilen bir ülkedir. Gerek eğitim, gerek çalışma gerek ise tatil amaçlı olarak yapılan ziyaretler için eksiksiz yapılan başvurular olumlu olarak sonuçlanmaktadır. Vize başvurusu öncesinde Almanya konsoloslukları tarafından açıklanan gerekli evraklar tam olarak hazırlanmalıdır. Başvuru formu doldurulurken diğer evraklar ile çelişmemesine özen gösterilmelidir. 90 güne kadar süreli Almanya vizesi almak istediğinizde Schengen vizesi almış olursunuz. Bu durumda vize başvurusu yaptığınızda 5 yıl geçerli olacak şekilde parmak izi vermeniz gerekir. Başvurunuz tamamlandığında pasaportunuzu geri alırsınız.

Almanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

almanya-ulusal-vize-2

Avrupa’da en çok Türk vatandaşının yaşadığı ülke olan almanya vize başvurusu yaparken gereken evraklar şu şekildedir.

  • Elektronik olarak doldurulmuş Almanya vizesi başvuru formu.
  • 10 yıldan eski olmayan ve en az 2 vize sayfası boş olan pasaport.
  • Eski ve yeni tüm pasaportlarınızın tüm işlem görmüş sayfaları ile birlikte fotokopisi.
  • Kimliğinizin ön ve arka yüz fotokopisi.
  • 1 adet 35*45 beyaz zeminli vesikalık fotoğraf.
  • Tüm Schengen ülkelerini kapsayan, 30.000 Euro teminatlı sigorta poliçesi. Sigortanın geçerlilik tarihi seyahatinizin süresince sürmelidir.
  • Ulaşımınız ile ilgili rezervasyon bilgileriniz.
  • Konaklama ile ilgili rezervasyon bilgileriniz.

Almanya Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Avrupa’da vize başvurusu yaparken en hassaslarından biri olan almanya vize başvurusu yapılırken evrakların tam ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmasına dikkat edilmelidir. Çünkü başvuru formunda verilen bilgiler ile verilen evraklarda bulunan bilgiler arasında uyum olmaması başvuru sırasında sorun oluşturmaktadır. Bu neden ile evraklar hazırlanırken tam olarak kontrol edilmeli ve yanlışsız bir şekilde teslim edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Almanya Seyahati İçin Almanya Vize Başvurusu başlıklı makalemizde Almanya vize başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir