Amerika Vize Başvurusu İçin Hangi Belgeler Gerekli

Amerika Vize Başvurusu İçin Hangi Belgeler Gerekli

Amerika vize başvurusu yapacak kişilerin öncelikli olarak vize başvurusu ile ilgili bilgileri edinmesi gerekmektedir. En çok vize başvurusu yapılan ülkelerden birisi de Amerika Birleşik Devletleri’dir. Elli eyaletten oluşan ülke dünyanın turizm, ticaret, teknoloji, eğitim gibi alanlarında en gelişmiş ülkelerinin başında gelmektedir. Amerika sunduğu olanaklar ve toplumsal yapısı ile en çok ziyaretçi kabul eden ülkelerdendir. Her yıl birçok turiste kapılarını açarak olanaklar sunan Amerika, ülkemizden de birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Vize Başvuru Türleri

Amerika vize başvurusu yaparken gidiş amacınıza yönelik olarak vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Eğitim, iş yahut turistik amaçlı Amerika’ya gitmek isteyen kişilerin pasaportun yanı sıra vize almaları gerekmektedir. Vize başvuruları turistik vizeler, ticari vizeler ve öğrenci vizeleri olmak üzere üç çeşittir. Vize başvurularında gerekli olan bir dizi belgeyi tamamlayarak vize başvurusu yapılabilmektedir. Vize başvurusu yapmak için gerekli belgeler; online vize başvuru formunun çıktısı, pasaport, biyometrik fotoğraf, vatandaşlık kimlik kartı, gidiş- dönüş bilet, kişinin konaklama bilgileri, kişinin gelir belgesi, meslek bilgilerinin yahut öğrenim bilgilerinin resmi belgesi, gibi birçok belge bulunmaktadır.

Amerika Vize Türleri

Amerika vize başvurusu yapacak kişiler başvurularını iki şekilde yapmaktadır. Bunlar kısa süreli ve uzun süreli yerleşim vizeleridir. Kısa süreli vizelerde turistik amaçlı, eğitim amaçlı, mesleki organizasyon, dil öğrenimi amacıyla, yaz kampı, tatil gibi geçici sürelerde başvurulan vize türleridir. Diğer vize türü ise uzun süre ülkede yerleşim amacıyla başvurulan göçmen vizeleridir. Vize başvuruları oldukça önemli olduğundan ötürü vize başvurusunu kurallarına uygun olarak yapmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Amerika Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler başlıklı makalemizde Amerika vize başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir