Amerika Vizesi Başvuru Şartları

Amerika Vizesi Başvuru Şartları

Amerika Vize Başvurusu Amerika seyahati yapmak isteyenlerin mutlaka yapmaları gerekli olan bir işlemdir. Burada sahip olunan pasaportun kategorisi fark etmemektedir. Yani hangi pasaport kategorisine sahip olursanız olun mutlaka vize başvurusu yapmak zorundasınız. Amerika Vizesi için Ankara ve İstanbul’da yer alan A.B.D. konsolosluklarına müracaat etmek gerekmektedir. Planlanan seyahatten 6 ile 8 hafta öncesinde bu konsolosluklara başvurmak planlarınızın aksamaması için gereklidir.

Amerika Vize Başvuru Süreci

amerika-vize-reddi-500x383

Amerika Vize Başvurusu süreci Amerika’ya seyahate karar verdiğiniz anda başlayan bir süreçtir. Bu durumda mümkün olduğunca erken bir sürede bu başvuruyu yapmanız oldukça önemlidir. Başvuru ne kadar erken yapılırsa vize işlem aşamasının uzun sürmesinden kaynaklanacak problemleri o kadar az yaşarsınız. Böylece ola ki Amerika Konsolosluğu sizden ek belge istedi, bu evrakları hazırlamak için yeterli süreniz oluşabilmektedir. Ayrıca ne kadar erken başvuruda bulunsak da şayet başvuru talepleri oldukça fazlaysa vize ilgili sonucun alınması o kadar uzayabilmektedir. Bütün bu nedenlerden ötürü bu süreci başlatmak için en ideal sürenin bir ay öncesi olduğu hemen herkesin hemfikir olduğu bir konudur.

Amerika Vize Başvuru Kategorileri

Amerika Vize Başvurusu aşamasında iki temel işlem karşımıza çıkmaktadır. Bu işlemlerden birincisi; Göçmen Vizesi’dir. Bir diğeri ise Göçmen Olmayan Vize uygulamasıdır. Amerika vatandaşlık kanununa göre, göçmenlik dışında yapılacak başvurularda kişinin Türkiye’de resmi bir ikamet adresinin olması ve Türkiye ile ilgili olarak il ya da okul ile bağınızın bulunması şarttır.

Bir önceki yazımız olan Amerika Vize Başvurusu İçin Hangi Belgeler Gerekli başlıklı makalemizde Amerika vize başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir