Amerika Vizesi Başvurusu İçin Yapılması Gerekenler

Amerika Vizesi Başvurusu İçin Yapılması Gerekenler

italya-vizesi-kucuk

Dünya da Amerika vizesi en zor alınan vizelerinden biridir. Başvurunuzu yaptığınız an itibariyle tüm bilgileriniz geniş güvenlik önlemleri gerekçesiyle oldukça büyük bir soruşturmadan geçecektir. Amerika vize başvurusu yapmak için öncelikle bulunduğunuz ildeki Amerikan Konsolosluğu’ndan randevu almanız gerekmektedir. İlk yapacağınız şey olan, online form doldurma işleminde ki en önemli şey bilgileri eksiksiz ve doğru doldurmaktır. Bütün koşullar tam olduktan ve belgelerinizi hazırladıktan sonra bir mülakatla başvurunuzu gerçekleştireceksiniz.

Amerikan vizesinin maliyet açısından en büyük avantajı ise vize sürelerinin oldukça uzun olmasıdır. Genellikle 5 ve 10 yıl olarak verilen vizeler, vize maliyetini daha az olmasına neden oluyor.

Schengen Birliği Üyesi Olan İtalya Vizesi

İtalya hem dünyada hem de Türkler tarafından en fazla turist alan bir ülkelerden biridir. Her yıl on binlerce turist İtalya’yı ziyaret etmektedir. Schengen Birliği üyesi olan ülkeden İtalya vizesi alındığında bütün Schengen Birliği üyesi olan ülkelerde de geçerli olacak vizenin keyfini çıkarabilir, İtalya’ya komşu olan ülkeler de gezme fırsatı yakalayabilirsiniz. Vize başvurularınızı kolayca halletmenizde yardımcı olacak olan vizeyebasvur.com ile vize almak çok kolay olacak.

Bir önceki yazımız olan Yunanistan’a Gitmek İçin Yunanistan Vizesi Şart başlıklı makalemizde Schengen Almanya vizesi, Vize ve vize başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir