İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

london-england-great-britain

 

İngiltere vize başvurusu belli başlı çeşitlere ayrılmaktadır. Bunlardan bahsedecek olunursa; işveren iseniz, ücretli iseniz,  öğrenci iseniz, emekli iseniz veya memur iseniz İngiltere vize başvurusu değişmektedir. Lakin İngiltere vize başvurusun da bulunmak istiyorsanız sırasıyla şu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.  Online başvuru formunun çıktısını, randevu bilgisinin çıktısı, vize ücreti ödemesi dekontu, pasaport, biometrik fotoğraf, uçak bileti ve otel rezervasyonu ve davet mektubu tüm bu belgeler eliniz de bulursa İngiltere vizesini yapabilirsiniz. Otel rezervasyonun da ve uçak biletini 1 ay öncesinden alarak işinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz. Uçak biletin de dikkat edilmesi gereken bir de gidiş- dönüş şeklin de rezervasyon olmalıdır. Biletinizi THY’den alabilirsiniz.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere vize başvurusu için bulunması gereken evraklar; internet üzerinden online başvuru formuna ve randevu bilgisine bakılarak gerekli evraklar çıktı yapılır. Aynı şey de vize ücreti ödemesi dekontu içinde geçerlidir. Ve pasaportta 3. Adım olarak en önemli olan bir gerekli evraktır. Pasaportun son 10 yıl içersin de güncel olması şarttır. Biometrik fotoğrafta 2 adet, 35 mm x 45 mm ölçülerinde olup aynı zamanda da güncel olmalıdır. Biometrik fotoğrafta arka planının açık fonda olması gereklidir. Bir diğer önemli evrak ise uçak bileti ve otel rezervasyonu mektubunun bulunmasıdır.

İngiltere Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere vize başvurusu sonrasında belirli bir vize ücreti ödenir. Shengen’den farklı bir biçim de olarak vize ücreti sabit değildir. Çünkü ne kadar uzunlukta olacağına bağlı bir durumdur. Örneğin 6 aylık bir vize için fiyat 113 USD’dir. Veya 10 yıllık İngiltere vize ücreti ise 978 USD’dir. Yani İngiltere vize ücreti kişinin kaç aylık çıkartacağına bağlı durumdur.

Bir önceki yazımız olan İngiltere Vize Başvurusu İçin Gerekli Prosedürler başlıklı makalemizde İngiltere Vize Başvurusu Ve Türleri ve İngiltere Vize Başvurusu Yapacak Kişilere Tavsiyeler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir