İngiltere Vizesi Almak İçin Kurallara Tam Olarak Uyulması Gerekir

İngiltere Vizesi Almak İçin Kurallara Tam Olarak Uyulması Gerekir

İngiltere, Birleşik krallığı oluşturan dört ülkeden biridir. Diğer ülkelerden daha çok tanınır olması sebebiyle tüm ülkelere yapılacak seyahatler için alınacak vizeden bahsedildiğinde İngiltere Vize Başvurusu demek dilimize yerleşmiştir. Bu ülkeye yapılacak seyahatlerin yanı sıra, Galler, İrlanda gibi ülkelere yapılacak seyahatler için de yine aynı şekilde İngiltere vizesi tabirinin kullanıldığını görürüz. ,İngiltere’ye gitmek için vize başvurusu yapanlar arasında ağırlıklı olarak İngiltere’ye dil eğitimi almak için gelenlerin önemli bir sayıya ulaştığını söylemek mümkündür. Bu gün 100’ün üzerinde dil okulu, eğitim vermek için öğrenci arayışını sürdürüyor.

fdgh

İngiltere Vize Başvurusu için yapılan başvurularda, 2 ya da 5 yıllık süre için vize verildiğini yeri gelmişken belirtmek gerekir. Ancak 6 ay için verilen bir vize türü daha vardır ki bu vize, öğrenci vizesi olarak bilinen vizedir. Bu vizenin uzatılması mümkün değildir. Elbette eğitim için verilen İngiltere Vize Başvurusu için bir ayrıcalık vardır ki bu da, Tier 4 vizesi olarak bilinen vize türüdür. Uzatılabilme özelliğine sahip tek eğitim vizesi olan Tier 4, üniversitelerde mastır ya da doktora yapan öğrencilerin tercih ettiği bir vize türüdür. Diğer öğrenci vizelerinden farklı olarak, öğrencinin İngilizce seviyesinin yüksek olması gerekir.

Turistik amaçlı olarak alınacak vizelerde hazırlanacak dosyaların eksiksiz olması son derece önemlidir. Bu nedenle konusunda uzman bir ekipten destek almak işleri kolaylaştırmak açısından son derece önemlidir. Vize için hazırlanacak evraklarda ilk olarak, dosyad-ya daha önce alınmış tüm vizelerin fotokopisi konulmalıdır. Bunun yanında vize harcının yatırıldığına dair dekont, kredi kart bilgileri, ücretli çalışan kişiler için son 3 aya ait maaş bordrosu, nüfus kaydı gibi belgelerin tümü eksiksiz olarak dosyada bulunmalıdır.

İngiltere’ye ticari bir bağlantı için gitmek isteyenler ise, ticari vize almak zorundadır. Ticari vize için gereken evraklar turistik vize için hazırlanan evraklarla benzerlik gösterse de, bu evrakların yanında ticari belgelere ve şirket ile ilgili evraklara da ihtiyaç olmaktadır. İngiltere hükümeti ülkeye yapılan ziyaretlerde turistler için zorluk çıkarma yanlısı olmasa da, genel olarak bu ilkeye yapılan seyahatler için gereken vize işlemlerinin uzun sürebildiği göz önüne alınarak seyahatten çok önce vize işlemlerine başlamak kütü sürprizlerle karşılaşmak istemeyenler için son derece iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Almanya Vizesi Almak İstiyorum Diyenlerin Dikkatine! başlıklı makalemizde Almanya vize başvurusu, Almanya vize başvurusu için gerekli evraklar ve Almanya vize başvurusu nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir