İtalya Vizesi Almak

İtalya Vizesi Almak

İtalya vizesi için gerekli evraklar erkenden hazırlandıktan sonra güzel bir tatil ayarlanacaktır. Günümüzde birçok insan yılın belirli dönemleri Avrupa’nın en güzel şehirlerinden birisi olan İtalya’ya gitmek isterler. Bunun için de her şeyden önce gerekli olan tüm evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır.

İtalya’ya gitmek için Bordo Pasaporta sahip olmak gerekir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bordo pasaportla mevcut durumlarına göre başvurularını gerçekleştirir. Bu durum Schengen vizesi olmayanlar için geçerlidir.

İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İtalya vizesi için gerekli evraklar hazırlandığı zaman belirli bir süre geçer. Bunun için de erkenden evrak toplama işlemine başlanması gerekir. Mevcut pasaportun en az 6 ay geçerli süreye sahip olması gereklidir. İnternet üzerinden ya da çeşitli şirketler aracılığıyla ulaşabileceğiniz dilekçe, vize başvuru formu, 2 tane biometrik fotoğraf, hesap döküm belgeleri, SSK giriş belgesi, seyahat sağlık sigortası, nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisinin muhakkak hazır olması gerekir. Ayrıca öğrenci, emekli, işçi ve bunun gibi durumlara göre de başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgiler için ilgili yerlerden yardım alabilirsiniz.

İtalya vizesi için gerekli olan harç kişinin başvuru şekline göre değişiklikler göstermektedir. Harç bedelinin olduğu dekontunda muhakkak saklanması gerekir. İtalya vizesinin çıkması en fazla bir ayı bulabilir. Ama tabi ki daha erken de haber gelmesi mümkündür.

İtalya Vizesi Kategorileri

İtalya vizesi için gerekli evraklar hazırlanırken vize türünüzü de belirlemeniz gerekir. İtalya turistik vizesi, İtalya aile ziyareti vizesi, İtalya ticari vizesi, İtalya oturma vizesi, İtalya çalışma vizesi gibi kategorilerden kendinize uygun olanı seçerek başvurunuzu gerçekleştirirsiniz.

İtalya’ya kısa süreli olarak gitmek isteyenler Schengen vizesi kullanabilirler. Uzun süreli olarak kalacak kişilerse ulusal vize almalıdır.

Bir önceki yazımız olan İtalya ve Vize Almak başlıklı makalemizde İtalya vizesi, İtalya Vizesi başvuru ve İtalya Vizesi Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir