İtalya Vizesi Başvurusu

İtalya Vizesi Başvurusu

İtalya Vizesi almak için çok fazla şeye ihtiyaç yoktur. İtalya Schengen Birliği’ne üye olan ülkelerden biridir. İtalya vizesi için başvuruda bulunup da vize hakkının kazananlar diğer Schengen Birliği’ne dahil ülkelere vize almadan gidebilmektedirler. İtalya’yı gezdikten sonra diğer Schengen ülkelerine de seyahat edip gezebilmektedirler.

İtalya Türk vatandaşlarının çokça ziyaret ettikleri ülkelerden biridir. Bu ülkede en çok Roma, Venedik, Milano gibi şehirler gezilmektedir. Son zamanlarda özellikle Güney İtalya’ya oldukça fazla turist gitmektedir. Türkiye’den İtalya’ya yılbaşı, bayramlar, özel günler gibi günlerle moda haftalarında oldukça fazla seyahat yapılmaktadır. İtalya’ya vize başvuruları için seyahat tarihinden en az bir ay önce vize için başvurmak gerekmektedir. Özellikle tatil dönemlerinde vize için ne kadar erken başvurursanız o kadar iyi olur. Vize başvuruları vize başvurularını alıp takibini yapan firmalar aracılığıyla yapılır. İtalya vizesi başvurularının değerlendirmesini ise büyükelçilik veya konsolosluklar yapmaktadır.

İtalya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

almanya-vizesi-istanbul-basvurusu-500x383

İtalya Vizesi için gerekli belgeler; vize başvuru formu tüm bilgiler doldurulmuş olacak. Pasaportun aslı, eski ve yeni pasaport bilgileri işlenmiş olacak. Kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, fotoğraf sağlık sigortası. Gidiş dönüş uçak bileti, İtalya’da kalınacak otel adresi. Ayrıca son üç aylık gelir-giderlerini gösterir tablo.

İtalya Vizesi Fiyatları

İtalya Vizesi için belli bir miktar para verilmesi gerekmektedir. Bunun için belirlenen miktarlar üç ayrı grupta ve şu şekildedir:  Eko vize 109n euro, standart vize 129 euro, vip vize 159 euro olarak belirlenmiştir. Bu konuda İtalya’ya niçin gideceğimizi belirleyip buna göre vize başvuru şartlarını yerine getirerek bu başvuru gruplarından biriyle gidilebilir. Vize başvurusu yapıldıktan sonra seçtiğimiz gruplara göre vize sonuçlarını ya kendimiz takip edeceğiz ya da şirket bizim adımıza takip edip bize sonuç bildireceklerdir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir