Kolay Yoldan İtalya Vizesi

Kolay Yoldan İtalya Vizesi

İtalya, Avrupa’nın en değerli ülkeleri arasında yer alırken; ülkenin hem doğal hem de yapısal olmak üzere birbirinden farklı birçok güzelliği bulunur. Yüzyıllar önceden yapılarak günümüze kadar gelen tarihi eserler ya da o tarihi eserlerin ortaya çıkmasına vesile olan doğal güzellikler, ülkeyi ziyaret edenleri bütün haşmetiyle karşılayıp; adeta bir göz banyosu yaptırır. Bunca güzellik içinde İtalya’ya seyahat edebilmek maksadıyla Schengen vizesi alınması ve alınan vize ile vize süresince ülkenin gezilmesi gerekir.

schengen-vizesi-1-e1475147438387İtalya Vizesi, yurtdışımda yaşayan bireyler için İtalyan diplomatik temsilcilikleri üzerinden alınır. Diplomatik temsilcikler, bireyin yaşamını idame ettirdiği şehre göre vize işlemlerini tatbik eder; hatta ülkemizdeki Ankara Büyükelçiliği, hem Ankara’da yaşayanları hem de Kütahya, Çankırı, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Nevşehir, Bolu, Düzce, Eskişehir, Karabük şehirlerinde yaşayanları kabul eder. Bu şehirlerde yaşayan vatandaşlarımız, İtalya Vizesi alabilmek adına büyükelçiliğe başvuruda bulunabilir.

İtalya Vizesi almak için başvuru yapan kişi, belirli bir miktar harç ödeyerek vize işlemlerinin başlatılmasını sağlar. Schengen Vizesi ile İtalya’ya gidecek olan birey, farklı ülkeleri de ziyaret kapsamına eklemek isterse; en uzun kalacağı ülkeyi seçerek, o ülkenin büyükelçiliğinden vize alır. Daha basit bir ifade ile hem Fransa hem e İtalya ziyareti için vize alacak kişinin daha uzun süreli kalacağı ülke büyükelçiliğinden vize alması gerekir.

Elinizdeki mevcut vize tarihi, yeni bir vize almanıza engel olmaz; fakat yeni vizeniz, eski vizenin bitiş tarihinden sonra başlar; ayrıca vizenin bitiş süresi aşılmadan ülke dışına çıkılması büyük önem taşır. Vize işlemlerini ayarlama hususunda sorun yaşayanlar için bu konuda çalışmalar yürüten, vize alım işlemlerini ivedilikle gerçekleştiren firmalar mevcut; lakin hangi firmayla çalışacağınıza doğru karar vermeniz, güvenilir olanları seçmeniz gerekir.

Vize alım uygulamasında sizden istenen belgeleri harfiyen tamamen doğrulukla tamamlamayı unutmayın; aksi türdeki davranışlar, vize sicil kaydınızı çok olumsuz bir şekilde zedeler; hatta mevcut duruma göre bir daha vize almanız dahi tamamen son bulabilir. Dolayısıyla sizden istenenleri yerine getirerek hareket edin ve muhtemel problemleri görmezden gelmeyin.

Bir önceki yazımız olan Yunanistan Vize Fiyatları Değişiklikleri, Kolaylıklar İçin başlıklı makalemizde Vize, Yunanistan Vize ve Yunanistan Vize Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir