Seyahat İçin Yunanistan Vizesi

Seyahat İçin Yunanistan Vizesi

yunanistan2

Yunanistan’a seyahat etmek, tatil yapmak istiyorsanız öncelikle Yunanistan vizesi çıkarmanız şarttır. Yurt dışında herhangi bir yere seyahat etmek için öncelikle o ülkenin girişinizi onaylaması gerekir. Vize yabancı bir ülkeye girebilmek için o ülkenin makamlarından alınan resmi isim olarak geçmektedir. Yunanistan’a hava kara ve deniz yolu olmak üzere bütçenizin elverdiği ölçüde istediğiniz şekilde gidebilirsiniz. Uçak seferlerinin artması ücretlerin makul seviyede olması son yıllarda hava yolu ile olan ulaşıma rağbeti arttırdı. İstanbul’dan Atina’ya direkt uçuş var. Yolculuk 1 saat kadar sürüyor. Marmaris, Bodrum, Çeşme ve Kuşadası’ndan turistik sahil kesiminden feribotlarla çeşitli adalara sefer olmaktadır. Atina’dan Ege Adaları’na hava şartlarının müsait olduğu zamanlarda sefer bulunur.

Yunanistan Vizesi Yeterli Mi?

Avrupa Birliği üye ülkelerinden biri olan Yunanistan doğal olarak Schengen anlaşmasının parçasıdır. Yunanistan vizesi için çıkarılması gereken başka bir belgedir. 1995 yılında Avrupa Birliği üye ülkeleri arasında yürürlüğe giren Schengen sözleşmesi taraf ülkelerin ortak sınır olarak kullandıkları ve iç sınırları ortadan kaldıran bir uygulamadır. Oluşturulan bu Schengen bölgesinde dış sınır kontrollerinde ortak ve kurallar hayata geçirilmiştir. Bu işbirliği vize, polis ve yargı alanlarında genel bir işbirliğini kapsamaktadır. Tek tip Schengen vizesi akraba veya arkadaş olarak, turist olarak, iş için, konferansa katılmak üzere veya sadece transit geçiş için kullanılmaktadır.

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Başvuru esnasında minimum 6 ay geçerli pasaport, geçerli olan pasaportun fotoğraflı bölümünün renkli fotokopisi, elektronik ortamda doldurulan vize başvurusu, 2 adet biyometrik fotoğraf, otel rezervasyon belgesi, gidiş dönüş tatil bileti, 60 Euroluk vize harcı ve acente harcı Yunanistan vizesi için gerekli belgelerdir. Ayrıca zorunlu parmak izi ve fotoğrafı kapsayan işlemler gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yunanistan Vizesi Almak İçin Sayılabilecek Birçok Neden Var! başlıklı makalemizde Yunanistan Vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir