Yunanistan ve Vize İşlemleri

Yunanistan ve Vize İşlemleri

Ege denizine kıyısına olan Yunanistan tarihi dokusu, doğa güzellikleri ve eğlence hayatıyla turistlerin merakla uğradığı bir ülkedir. Bunun yanı sıra birçok adaya sahiptir. Her biri de birbirinden güzeldir. Yunanistan Akdeniz iklimine sahiptir. Bitki örtüsü genel olarak makilerden oluşur. Yazları sıcak geçer. Kışları da çok sert değildir. Dağlık değildir. Ülkenin en yüksek yeri olan Olimpos yunan mitolojisin de tanrıların evi olarak tabir edilmektedir. Bunların yanı sıra doğan güzellikler olarak da birçok mekan sayılabilir. Tarihi mekanlar da bırakıldıkları dönemden bu yana kadar sanat eseri konumlarını korumaktadırlar. Eğlence mekanları da fazla durumdadır. Fiyat olarak da gayet uygun olan bu ülke tam da insanların aradığı bir cennettir.

images

Yunanistan tüm güzellikleri sayesinde ziyaretçilerin akınına uğramaktadır. Yunanistan vize almak isteyen herkes çalışmalara aylar öncesinden başlayarak kendilerine bir rota oluşturmaktadırlar. Çünkü bayağı kapsamlı olan bu iş için birçok belge tamamlanmalıdır. Yunanistan vize için bir takım kuralları bilmekte önem vardır. Şimdiler de kırmızı, yeşil ve gri pasaportlara vizeler uygulanmamaktadır. Yasalara göre kişi Schengen ülkelerine gidecekse pasaportunu muhakkak değiştirmelidir. Vize başvurusu için giden kişi gereken tüm evrakların orijinallerini götürmelidir. Çünkü konsolosluk bunların aslını ister. Yunanistan başkonsolosluğu Pasaportun da KKTC giriş ve çıkış damgası kabul edilmez. Anne ve babası ayrı ya da bunlardan herhangi biriyle seyahat edecek 18 yaşından küçük çocuklar noter onaylı muvafakatname getirmelidirler. Vize işlemleri için biometrik vesikalık resim çektirilmelidir. Yunanistan vize için formlar Türkçe ve yunanca hazırlanmalıdır. Pasaport sahibi tarafından da imzalanmaları gerekmektedirler. Başvurular konsolosluktan randevu alarak belirlenen günde ve saatte hazır olmak zorundadırlar. Ayrıca bu işi en az 30 gün önce ayarlamaları yararlarına olacaktır.

Yunanistan’ın doğal dokusunu görmek isteyen herkes vize işlemlerini en kısa zamanda halledip bu masalsı ülkeye uğramalıdırlar

Bir önceki yazımız olan İngiltere Vizesi Almak İçin Kurallara Tam Olarak Uyulması Gerekir başlıklı makalemizde İngiltere Vize Başvurusu, İngiltere Vize Başvurusu için gerekli evraklar ve İngiltere Vize Başvurusu kaç gün sürer hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir