Yunanistan Vize İşlemleriyle İlgili Bilmeniz Gerekenler!

Farklı amaçlar ile her sezon binlerce insana ev sahipliği yapan ülkelerden biri durumundaki Yunanistan vize için ne tür işlemler gerektirir, Yunanistan vizesinin sizlere ne gibi avantajları olur öğrenmeye ne dersiniz? Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki Yunanistan için vize aldığınızda Schengen ülkelerine de vizesiz bir şekilde geçiş yapabileceksiniz ki bunun nedeni Yunanistan’ın bu ülkeye üye olmasıdır. Tabi bu durum sizin için oldukça iyi bir avantaj olacaktır. O halde Yunanistan’a gitmeyi düşünüyorsanız bir de böyle bir avantajınız söz konusu iken, öncelikli olarak Schengen ülkelerine göz atmanızda yarar vardır. Sonuçta Yunanistan’a kadar gidip Schengen ülkelerine seyahat etmemek olmaz öyle değil mi?

yunanistan vizesiSeyahat söz konusu olduğunda en çok tercih edilen ülkelerden biri durumundaki Yunanistan Türkiye’ye komşu olması sebebi ile Türkler tarafından da sıklıkla tercih edilen ülkelerden biri konumundadır. Yunanistan’daki Selanik, Dedeağaç başta olmak üzere daha birçok önemli yeri gezip görmek isteyen, merak eden kişiler Yunanistan vize
işlemlerini tamamladıktan sonra bir hafta sonu ansızın Yunanistan’a gidebilirler. Peki, bunun için gerekli olan Yunanistan vizesi nasıl alınır? Randevulu olarak gerçekleştirilen Yunanistan vize işlemleri Kosmos vasıtası ile yapılmaktadır. Yunanistan’a olan yoğun istek vize başvurularının ise herhangi bir aksiliğe karşın erken yapma gerekliliğini beraberinde getirmektedir.

Yapacağınız Yunanistan vize işlemlerinin değerlendirilmesi Büyükelçilikçe yapılmaktadır. Tabi Büyükelçilikte olduğu gibi Konsolosluklar tarafından da vize işlemlerinin değerlendirilmesinin yapılması söz konusu olmaktadır.  Seyahat amacınıza göre değişkenlik gösteren vize tipleri için özel olarak istenen belgeler gerekli olurken sizler öncelikle Yunanistan’a ne amaçla ve ne kadar süreliğine gideceğinize karar vermelisiniz. Zira vize işlemlerinde karar vereceğiniz söz konusu durumlara göre ilerlemeniz ve Yunanistan’daki seyahatinize o doğrultuda yön vermeniz gerekir.

Bir önceki yazımız olan Almanya Vize Başvurusu İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde Almanya vize başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir