Yunanistan Vizesi Almak

Yunanistan Vizesi Almak

santorini-7

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra güzel bir tatile başlayabilirsiniz. Yunanistan birçok insanın her sene ziyaret ettiği bir ülkedir. Doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla ziyaretçilerinin adeta başını döndürüyor. Özellikle Türk vatandaşları yılın belirli dönemleri tatillerini burada gerçekleştirir. Yunanistan schengen bölgesine dahildir. Yani eğer schengen vizeniz varsa Yunanistan vizesi almadan ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

Yunanistan için gerekli olan evraklar hemen hazırlamaya başlamak gerekir. Çünkü bu durum belirli bir süre almaktadır. Eğer schengen vizeniz varsa Yunanistan’a rahatlıkla gidebilirsiniz.

Yunanistan’a gidecekseniz öncelikle bir pasaporta sahip olmanız gerekir. Vize işlemlerini İzmir, Ankara, Gaziantep, Marmaris, Edirne, Antalya, Bodrum ve Bursa illerine bulunan merkezlerden yürütebilirsiniz. Vize başvurusunda önemli olan bir diğer nokta da neden bu ülkeye gitmek istediğinize ilişkindir. Pasaportunuzun geçerlilik tarihi seyahat edilecek olan tarihten en az 3 ay daha uzun olması gerekir. Ayrıca pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması gerekir. Pasaportta en az iki tane boş sayfa olması gerekir. Böylece giriş ve çıkış kaşeleri vurulur. Eğer hiç giriş ve çıkış olmamışsa ilk pasaport için emniyetten pasaport protokol belgesi alınması gerekir.

Yunanistan Vizesi İçin Gereken Diğer Evraklar

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar tamamlandıktan sonra güzel bir tatil başlayacak demektir. Gereken diğer evrakların başında schengen vize başvuru formu gelir. Tarihleri geçerli olan pasaport, nüfus cüzdanının fotokopisi, 2 tane biometrik fotoğraf, kalınacak yerin rezervasyon bileti, uçak bileti, otomobil ya da turlarla birlikte gidiliyorsa buna dair belgeler, seyahat süresinde belirli bir limitte paraya sahip olmak gerekir. Gitme şeklinize göre belgeler değişiklikler gösterebilir. Ama genel olarak başta bu belgelerin olması gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Seyahat İçin Yunanistan Vizesi başlıklı makalemizde Yunanistan Vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir