Yunanistan Vizesi Hakkında Bilgi

Yunanistan Vizesi Hakkında Bilgi

Yunanistan, ülkemizin batısında ve sınır komşumuz olan bir ülkedir. Yunanistan, Schengen topluluğu üyesi olan bir ülkedir. Bu nedenle Yunanistan’a gitmek isteyenlerin pasaportlarında Schengen vizesi bulunuyorsa, Yunanistan vizesi çıkartmalarına gerek yoktur. Ancak Schengen vizesi bulunmayanların, Yunanistan vizesi çıkarmaları gerekmektedir. Yunanistan’a vize çıkartmak isteyenlerin Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Pasaport sahipleri Yunanistan konsolosluklarında Yunanistan vizesine başvuruda bulunabilirler.

İngiltere Vizesi Hakkında Bilgi

ingiltere-vize-basvurusuİngiltere, Birleşik Krallık’taki en büyük ve en çok ziyaret edilen ülkedir. Hem gezilecek güzel şehirleri bakımından turistik geziler için  hem de İngilizce öğrenmek için seçilen en doğru yer olarak da öğrenciler için en uygun adrestir. İngiltere vizesi en az 6 ay verilmekte, diğer başvurunuzda ise bu süre 5 yıla kadar uzamaktadır. İngiltere vizesinin bazı türleri vardır. Bunlara bakarak hangi vize türünü seçeceğinize karar verip, ona göre başvuru yapmanız gerekmektedir.

Almanya Vizesi Hakkında Bilgi

Almanya Federal Cumhuriyeti, Avrupa’nın en büyük ülkelerinden biridir. Almanya’ya gitmek istiyorsanız ve pasaportunuzda Schengen vizesi bulunmuyorsa, Almanya vizesi çıkartmanız gerekmektedir. Almanya vizesi çıkartmak için Almanya Federal Cumhuriyeti Başkonsolosluğu’ndan vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Almanya ve diğer ülkelere vize çıkartmak için vizeyebasvur.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Amerika Vizesi Başvurusu başlıklı makalemizde Amerika vizesi, İtalya vizesi ve Vize hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir