Yunanistan Vizesi İle Dolaşın

Yunanistan Vizesi İle Dolaşın

Yurtdışına çıkıp birkaç ülkeye gitmek isteyen kişiler Yunanistan vizesi alarak işe başlayabilirler. Yunanistan birçok kişinin görmek istediği bir yer. Bu kadar ziyaret edilmesinin ana sebebi ise ülkemizle kara sınırının bulunuyor olması. Oldukça kolay geçiş yapılabilen Yunanistan’a gitmek için yeşil pasaport sahibi değilseniz vize almanız yeterli olacaktır. Vize almak gerekli belgelere sahip olduktan sonra oldukça kolay bir işlemdir. Sadece dikkatli ve titiz davranmak gerekecektir. Yunanistan Schengen ülkesi olduğu için buradan diğer Schengen üyesi ülkelere de geçiş yapabilirsiniz. Bu da seyahatinizi kolaylaştıracaktır. Vize için gerekli belgelere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Turistik Seyahat İçin Vize Belgeleri

Yunanistan vizesi için istenen belgeler kişiden kişiye değişmektedir. Bunun sebebi ise gidiş amacının farklılığından kaynaklanıyor. Ancak turistik ziyaretler ön planda olduğu için turistler için gerekli belgelere yer vereceğiz. İlk olarak kullanım tarihi geçmemiş ve 2 sayfa kadar boşluğu bulunan bir pasaport gerekiyor. Kullanım süresi 10 yıl olarak belirlenmiştir. Bu süreden sonra pasaportunuzun yenilenmesi gerekmektedir. Sonrasında vize formu doldurulmalıdır. Pasaportun ve kimlik belgesini fotokopisi alınmalıdır ve dosyaya eklenmelidir. Konsolosluğun isteği doğrultusunda fotoğraf ve sağlık sigortası gerekir ve bu 30.000€ teminatlı olmalıdır. Günübirlik bir gezi düzenlenmediyse konaklama bilgisini içeren bir belge olmalıdır. Seyahat edeceğiniz araç hakkında bilgi olmalı, kendi aracınızla gitmiyorsanız bilet bilgisi yer almalıdır.

Reşit Olmayanlar İçin Vize İşlemleri

Yunanistan vizesi reşit olmayan kişiler için farklı belgeler istemektedir. İlk olarak ebeveyn veya vasiden noter tasdikli muvafakatname gerekmektedir. Bunun dışında gerekli olan şeyler ise çocuk okuyorsa öğrenci belgesi ve izin belgesidir. Yine yetişkinlerde olduğu gibi ekonomik açıdan referans olması açısından ailede geçimi sağlayan birey veya bireylerin evrakları gerekecektir. Bunlar toplandığında kolay şekilde vizenizi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde Konsolosluktan Öğrenilecek Olan Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evrakları Tamamlama Süresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir