Yunanistan Vizesine Başvuru

Yunanistan Vizesine Başvuru

Yunanistan vizesi için Yunanistan’ın bu konuda neler istediğine bakmak gerekir. Yunanistan, Schengen Birliği’ne dahil olmuş olan ilkelerden biridir. Yunanistan vizesi bulunan bir kişi Yunanistan’a gittikten sonra başka bir Schengen Birliği’ne  üye ülkeye gitmek istediği zaman bu ülkeye yeniden vize almadan gidebilecektir. Schengen Birliği ülkelerinden birinin vize vermesi diğerlerinde de geçerli anlamına gelmektedir.  Yunanistan son yıllarda Türk vatandaşlarının çokça gittikleri bir ülke olmuştur. Bunun en büyük sebep sınır komşumuz olması ve seyahat masraflarının az olmasıdır. Yunanistan vize başvurusu da yine en çok Türk vatandaşlar tarafından yapılmaktadır. Bu ülkeye özellikle karayolu ile yolculuk çokça yapılmaktadır. Hafta sonu için gidilebilecek pek çok yer mevcuttur. Özellikle Kavala, Selanik, Dedeağaç en çok gidilen yerler arasındadır.

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan vizesi; başvuruda randevu sistemine göre gerçekleştirilecektir. Bu başvurularda çok yoğunluk oluşabileceği için yolculuk tarihinden en az 1 ay önce vize başvurusu yapılmalıdır. Yunanistan vizesi başvuruları İstanbul ve çevresi için vize işlemlerini yapmak üzere kurulan firmalar aracılığıyla başvurular yapılır ve takibini o firmalar yapar. Yunanistan vizesinin değerlendirmesini ise Yunanistan Büyükelçiliği ya da Konsolosluklar tarafından yapılmaktadır.  Başvuru için gerekli belgeler; başvuru formu, pasaportun aslı, tüm pasaportların fotokopisi, kimlik fotokopisi, 1 adet fotoğraf, seyahat sigortası, seyahat edeceğimiz araçla ilgili rezervasyon bilgileri, konaklama bilgileri ile ilgili belgeler.

Yunanistan Vizesi Başvuru Fiyatları

Yunanistan vize başvuruları için ödenmesi gereken ücret üç kategoride yapılmaktadır. Eko olan vize ücreti 99 euro, standat vize 119 euro,  vip 149 euro olmak üzere belirlenmiştir. Vize başvuru ücreti ve hizmet bedeli başvurunun yapılması ve işleme konulmasının ardından harcanan idari masrafları yansıtmaktadır. Başvuru ücretinin iadesi için bazı şartlar gerekmektedir. Bunun dışında başvuru ücreti iade edilmez.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir